indtokulu-12
Mart 2019 Tahribatsız Muayene NDT Pratik Eğitim ve Sınav Haftası Kayıtları Başladı!
02/05/2019
Hepsini Göster

Orhan YILMAZ

orhan-yilmaz-cerdokum-indtokulu

İhracat yoğunluğu olan firmaların müşterilerinde son yıllarda kontrol şartlarının hızla arttığını ve NDT yöntemini seçtiğini görüyoruz.

Tahribatsız Muayene alanında SNT-TC-1A ve EN 9712 standartları kapsamında online bir eğitimin ülkemizde başlamış olması, bizim gibi sektör çalışanlarının uzun süre firmadan ayrı kalmasının önüne geçmiş oldu. Cer Döküm ve Mak. San. A.Ş çalışanı olarak Genel Müdürümüzün de desteğiyle firmamızdan 2 kişi bu şekilde akşamları ve hafta sonları eğitime katılma şansımız oldu.

iNDTOKULU projesini geçmiş seminerlerde duymuş ve bir an önce eğitimlerin açılmasını beklemekteydim. İlk program duyurulduğunda da sırasıyla Görsel Muayene, Penetrant Muayenesi ve Manyetik Parçacık Muayenesi kurslarını başarı ile tamamladım . Bu projelerinden dolayı ODTU ve Ankalite ortak kuruluşu olan iNDTOKULU yöneticilerini tebrik ediyorum.

Videolu eğitimler ve yanında görsel sunumları çok başarılı bir çalışma. Eğitim kitapları ve sunumu çok güzel ve içerisinde bulunan 100 lerce çalışma soruları ile öğrendiklerini pekiştirerek sizi sınava hazırlıyor. Daha önce NDT yöntemleriyle ilgili normal kurslara da katılmış biri olarak online eğitimin eksik bir tarafı ile karşılaşmadım. Konusunda sertifika sahibi uzman hocaların anlatımları ile sizi, gerek teorik olsun gerekse pratik uygulamalar olsun çok iyi şekilde hazırlıyor.

Orhan YILMAZ
Kalite Müdürü
Cer Döküm Ve Mak.San. A.Ş Resmi Websayfası
EN 9712 UT Level 2
SNTC-1A MT-PT-VT Level 2

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir