KISACA iNDTOKULU

iNDTOKULU ODTÜ ile ANKALİTE ortak markasıdır.

iNDTOKULU tahribatsız muayene personel eğitim ve sertifikasyon hizmetlerini internet ortamından Türkiyede ilk defa veren platformdur.   Teorik eğitimler internet ortamında pratik eğitimler ODTÜ laboratuvarlarında tecrübeli uzmanlar tarafından verilmektedir. Sertifika sınavları da yine ODTÜ de yapılmaktadır. Eğitim ve sınavları başarı ile tamamlayanlara ASNT SNT-TC 1A veya EN ISO 9712 uyarınca uluslararası geçerliliği olan sertifika verilmektedir.   

 
 

Tarihçe

  • 1988

    1988 yılı öncesi Türkiye planlı tahribatsız muayene eğitimlerini veren bir organizasyon yada kuruluş yoktu. Türkiye ve Almanya hükümleri arasında 1988 yılında  kaynak teknolojisi ve tahribatsız muayene eğitimi ve sertifikalandırması kapsamında anlaşma imzalanmıştır. Bu anlaşma kapsamında ODTÜ de tahribatsız muayene laboratuvarları kurulmuş ve Üniversite ile endüstriden 10 kişi eğitim almak üzere Almaya gönderilmiştir. Bu personelin Türkiye dönmesi ile, önceleri Alman uzmanlar tarafından verilen eğitimler, Türk uzmanlar tarafından verilmeye başlanılmıştır.

  • 2000

    2000 yılına kadar eğitimler Metalürji mühendisleri Odası ile ortaklaşa organize edilmiştir. Tahribatsız muayene sektörünün gelişmesi ve talebin artması ile diğer eğitim kurumları ve özel firmalar da eğitim ve sertifika vermeye başlamıştır.

  • 2016

    Türkiyede tahribatsız muayenenin gelişmesi için ortam sağlayıp bugünkü seviyesine gelmesinde büyük katkısı olan ODTÜ, bir ilke daha imza atarak, internet ortamından tahribatsız muayene eğitimine öncülük etmiştir. Bu amaçla ANKALITE Kalite Kontrol LTD firması ile birlikte iNDTOKULU markasını yaratmıştır. iNDTOKULU ODTÜ ile ANKALİTE ortak markasıdır.

Ayrıntılı bilgi için...

wtndt.metu.edu.tr      www.ankalite.com.tr

 
 

VİZYON ve MİSYONUMUZ

 

 

Faaliyet gösterdiğimiz tahribatsız muayene eğitim ve sertifikalandırma alanında Türkiyenin ve dünyanın önde gelen firmaları arasında olan, teknolojik yeniliklerle açık, sürekli gelişen, ve müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılayan çözümler üreten, müşteri ve çalışanlarına değer katarak onların memnuniyetini sağlayan, topluma, ülkesine ve bütüne faydalı, uluslararası bir platform olmak.